NKA 204111/04282 számú pályázati támogatás

A százhalombattai „Matrica” Múzeum benyújtott pályázata a Nemzeti Kulturális Alap Közgyűjtemények Kollégiumától támogatást nyert el.

Korszerű csomagolóanyagok beszerzése a százhalombattai „Matrica Múzeum” gyűjteményei állományvédelmére témában, a 204111/04282 azonosító szám alatt.

Restaurált régészeti, történeti és néprajzi anyagainkhoz nagy mennyiségben, folyamatosan szükség van simítózáras, különböző méretű polietilén tasakokra.

A pályázati támogatásból beszerzett habosított polietilén (PE) hablapokat a sérülékeny, apró tárgyak stabil tárolásához használjuk. A tárgyakat a hablapba vájt mélyedésekbe helyezzük, ami hosszú évek óta használatos, jól bevált csomagolási módszernek bizonyult – elsősorban régészeti fémek esetében. A simítózáras tasakba helyezett hablapokon a sérülékeny tárgyak mozgatás nélkül jól áttekinthetők.

Az elnyert pénzösszeg egy részét a régészeti- (nagy mennyiségű kerámia és állatcsont), valamint néprajzi-, tárgyi történeti gyűjteményeinkben elhelyezett tárgyak csomagolásához használható (a Doboz és Acélszerkezet Kft-től beszerzett) papírdobozok vásárlására használtuk fel.

E pályázat elnyerésével és az anyagi támogatásával múzeumunk jelentős lendületet kapott a további minőségi és műtárgybarát szakmai munka végzéséhez, amit ezúton köszönünk.

Százhalombatta, 2021. október 29.