TÁMOP – prokektzáró rendezvény (2012. június 15.) 14 óra

Helyszín: „Matrica” Múzeum

A pattintott kőkorszaktól a „Kattintott Fénykorszakig” – Több ezer éves város a Duna partján

Időtartam: 2011. július 1-jétől 2012. június 15-ig

Projekt megnevezése: Társadalmi Megújulás Operatív Program
Nevelési-oktatási intézmények tanórai, tanórán kívüli és szabadidős tevékenységeinek támogatása

Kódszám: TÁMOP-3.2.11/10/1/KMR

A projekt zárórendezvényén öszzegzésre és értékelésre kerül a közel egy éves rendezvénysorozat. A „Matrica” Múzeum 6 nevelési–oktatási intézménnyel kötött együttműködési megállapodást, és 9 hónap alatt több mint 30 alkalommal közel 700 gyereket vár a programsorozaton. Az itt szerzett tapasztalatokat, tevékenységeket, foglalkozásokat mutatjuk be a résztvevőknek. A múzueumpedagógiai foglalkoztató átadása után az eltelt időszak gyakoralti hasznosításáról számolunk be.

2011. szeptember 28-án a Pitypangos Óvoda 20 óvodása vett részt a Régészeti Park környezeti nevelési programján!

2011. szeptember 30-án az ercsi Kossuth Lajos Általános Iskola diákjai vettek rész a Mindennapra őskor! című projektnapon a Régészeti Parkban!

2011 szeptemberétől az Arany János Általános Iskola és Gimnázium 10 ötödik osztályos tanulója az Egy tárgy, egy történet című szakkörön vett részt 6 alkalommal a „Matrica” Múzeumban!

2011. október 26-án az Arany János Általános Iskola és Gimnázium tanulói római kori projektnapon ismerkedtek meg a település korabeli történelmével, a korszak leleteivel!

2011. november 26-án sajtótájékoztató keretében került sor a múzeumpedagógiai foglalkoztató terem átadására.

Azóta a terem az elmúlt időszakban több foglalkozásnak adott helyszínt!

2011 novemberében zajlott a helyi alsós általános iskolás tanulók helytörténeti vetélkedőjének első fordulója. December 5-én került sor a második forduló lebonyolítására, melyen 80 gyerek mérte össze tudását!

2012 tavaszán tovább folytatódtak a pályázati programok. Márciusban kétfordulós helytörténeti vetélkedő zajlott a százhalombattai általános iskolák felsőseinek!

Tavasszal rendezte meg a Múzeum az Arany János Általános Iskola és Gimnázium hatodikos tanulóinak a 12 alkalomból álló szakköri sorozatát!